01. 03. 2020 | Pavel Merhout
4 min čtení | Zobrazeno:

Tohle v bibli nenajdeš.

Proč jsme každý tak jiný? Jak vznikla diverzita a k čemu je dobrá? Bůh nás tak stvořil. Přečtěte si, proč a jak to udělal.

Stvoření diverzity

Probudím se, žádná hygiena ani vyčůrání. Tohle Bůh dělat nemusí. A já jsem přece Bůh. Co ale musím udělat, je další rozhodnutí na mém checklistu aktuálního projektu lidstva.

Tak co tam máme? Kouknu.

Rozhodnutí, jestli mají lidem vládnout chytří anebo blbci. Nene, vlastně to už mám, to jsem rozhodnul včera. Musím si to odškrtnout, tohle šlo hladce. Už se k tomu nebudu vracet, mám to hotovo.

Dneska mám další věc. Kéž by to bylo zase takhle snadné.

Rozhodnutí, jak se lidé mají rozmnožovat.

Hm, to je špek. Z čeho vybrat? Šlo by to třeba vylučováním. To je blbost, tohle už jsem použil pro exkrementy. Další možnosti jsou dělení, nebo páření. Z nich si vyberu.

Ach jo, jak to mám sakra rozhodnout? Dělení… páření… Zvážím pro a proti.

Tak třeba množení dělením. To by asi nešlo dělat jen tak kdykoli a kdekoli. Jak by řešili oblečení po oddělení nového jedince? Pářit se naproti tomu mohou vždy a všude, při společenských příležitostech, nic jim v tom nebude bránit. Je to naprosto nevinná aktivita.

U páření musím vymyslet dvě pohlaví, aby to technicky šlo. To bych u dělení nemusel. Stačilo by jedno univerzální. Tím bych měl určitě i méně práce později s problémy mezi různými pohlavími. Pokud se rozhodnu pro páření, budu asi muset dát alespoň jednomu pohlaví do vínku logické myšlení, aby uměli problémy řešit. Druhé pohlaví bez logiky se přizpůsobí, to doufám zafunguje.

Každopádně, musím to množení spojit s radostným prožitkem nebo prožitkem slasti, aby to vůbec chtěli dělat. Při dělení ale bude vždy jen jeden jedinec, kdo zažije rozkoš, asi bude lepší se o zážitek s někým podělit. To půjde líp u páření, tam jich bude víc. Když se bude někdo chtít radovat sám, můžu mu pak vymyslet onanii. Super.

Páření není nijak omezeno na předem dané jedince a páry. Lidé budou moci provozovat páření vždy s novým partnerem, jak se jim zachce, nic je nemůže omezit. Jo, musím si udělat poznámku ať na to nezapomenu, až budu se budu rozhodovat o existenci žárlivosti a pohlavních chorob, utnu jim tipec. Zapíšu si to… sakra, kde mám blok, no nevadí, zapíšu si to potom.

Když se budou množit dělením, jejich geny budou pořád stejné. Vždy se totiž nový jedinec naklonuje z toho původního. To je strašně nebezpečné. Lidé budou kloni, budou stejní, když je napadne třeba virus, vyhubí je beze zbytku. Naproti tomu u množení pářením se geny budou míchat, vyvíjet, budou odolnější.

To je ono, takhle se musím rozhodnout. jestli chci, aby lidstvo přežilo, musí se množit pářením. Musí se mezi sebou vzájemně genově lišit.

A tak se stalo, Bůh si mohl odškrtnout další rozhodnutí ze seznamu.

Diverzita je dobrá

A co my? Až tě kolega namíchne, protože má na něco jiný, podle tebe špatný pohled, vzpomeň si na to, proč to tak bůh vymyslel. Až tě napadne, jak snadné by bylo, kdyby ostatní mysleli jako ty, uvědom si, že díky odlišnosti vlastně žijeme a nevyhyneme!

Firmy, které mají větší diverzitu mají lepší šance. Třeba v naší společnosti bylo období, kdy se vedení skládalo jen z mužů, Čechů, 35 až 45 let. Perfektně jsme se domluvili. Vždycky. Ale firmu jsme tehdy moc neposunuli.

O diverzitu je potřeba pečovat, je nutné ji budovat, stavět na ní. I když to někdy bolí.

Stejnost je blbost, Bůh to věděl.


IAM Potential

  • Chceš vědět jak budovat diverzitu?
  • Vedeš lidi a chceš získat spoustu inspirace? Chceš získat spoustu kontaktů?
  • Chceš růst a pomoci tak své společnosti?
Spoj se s námi
Sdílejte
Pavel Merhout

Podobné články
Máš pleš? Raduj se.
Máš pleš? Raduj se.

Máš už pleš? To je pro chlapa významná životní změna....

5 kroků jak se zbavit strachu. Nebuď srab ani plašan.
5 kroků jak se zbavit strachu. Nebuď srab ani plašan.

Lidi co se bojí, můžeme rozdělit do dvou kategorií -...

Leadership skandinávskou cestou
Leadership skandinávskou cestou

Víte, že dnes tolik atraktivní skandinávská firemní kultura závisí hlavně...

Krysí závod. Který je ten tvůj?
Krysí závod. Který je ten tvůj?

Krysí závod "Podívej se na Pustovku. Už od osmi ráno...

Komentáře

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

IAM POTENTIAL

  • Nakopni svou kariéru.
  • Udělej si před ostatními náskok.
  • Změň svůj život.